Ivet Tomášková – Holá, bosá, bez tímu…

Ivet Tomášková – Holá, bosá, bez tímu…

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý.

Dnes vám rozpovie svoj príbeh mladá ambiciózna Ivet Tomášková. 

Príjemné čítanie plné AHA momentov. Tím SILA ROZVOJA 🙂

Poviem vám príbeh o jednom festivale. Nie preto, aby ste si pamätali, kedy a kde bol alebo ako sa volal. Ale preto, že aj vy teraz máte v hlave možno nejakú veľkú myšlienku, ktorou chcete obohatiť svet. A možno váhate, či to vôbec robiť.

Nech vám tento príbeh dá odpoveď.

Kde bolo tam bolo, keď som mala ešte iba 14 rokov, jedného dňa mi môj otec dal knihu. Volala sa „Jak myslí milionáři“ a dopodrobna študovala životy 10 velikánov, medzi inými napr. Disneyho, Spielberga, Onassisa, Kroca, Rockefelera.

Pohrúžila som sa do osobného rozvoja a už som neprestala. Keď prišli prvé výsledky, chcela som ešte viac. Ďalšie knihy, filmy, materiály, ktoré  študujú úspech, až som sa dostala na prvý živý seminár. Mala som 15 a bol to seminár „Princípy úspechu“ Jacka Canfielda (z filmu Tajomstvo).

Ma-sa-ker! 🙂

Živé podujatie bolo s tým, čo som študovala dovtedy, neporovnateľný, a to z jedného dôvodu: ĽUDIA.
Nejde ale o to, že si tam na podujatí vymeníme s nimi pár viet, pohladíme egá a čau. Sú to ľudia, s ktorými sa spriatelíš, ostávate v kontakte, ktorým sa aj  po podujatí každý deň zodpovedáš za to, že budeš makať a rásť. A tí ľudia sa časom stanú tvojou hybnou silou. Kto to zažil, vie, o čom hovorím.

O 4 roky od Canfelda sa stalo niečo bláznivé.

Dlhšie som mala v hlave myšlienku, urobiť veľké podujatie osobného rozvoja v Košiciach. Poznala som tu mnoho ľudí, ktorí na sebe pracovali a boli veľmi ambiciózni. Mala som pocit, že ich treba stmeliť. Že by sa mali spoznať, spolupracovať v biznise, stať sa priateľmi a povzbudzovať sa.

 

Holá, bosá, bez tímu…

K začatiu ma dokopal chalan, ktorému sa tá myšlienka veľmi páčila a chcel byť súčasťou. Skrátim to. Náš 5-členný tím sa úplne rozhádal. Krachli nám sponzori a priestory, blížili sme sa k veľkému finančnému problému a verejnej hanbe. A to najlepšie? Prevalilo sa to mesiac pred festivalom, keď už doň všetci pozvaní verejne známi spíkri vložili svoje meno a upútavku na festival videli tisícky ľudí.

Mesiac pred festivalom som ostala sama, holá, bosá, bez tímu, bez webu, bez budgetu, s 0 predanými lístkami a 12 potvrdenými hviezdnymi spíkrami. A teraz rob festival. 🙂

Podarilo sa

Festival NA 100% ma ale naučil jednu vec. Keď máš myšlienku, ktorou chceš pre svet urobiť niečo dobré, ale tak naozaj, nie preto, aby ti tlieskali, ale naozaj, a urobíš pre ňu všetko, čo je v tvojich silách, svet sa o jej zhmotnenie postará.

Ten mesiac do festivalu bol plný tvrdej roboty, bezsenných nocí, kriku, plaču, ale aj veľkého šťastia. Najmä vďaka ľuďom, ktorí prišli a nechali sa tou víziou strhnúť natoľko, že jej venovali svoj čas a svoje schopnosti. Nikdy na ich pomoc nezabudnem.

Ako to dopadlo? Dali sme to! Tlieskalo sa, ďakovalo sa, plakalo sa, boli zimomriavky, nové priateľstvá, spolupráce, superlatívy. Bol to event, ktorý veľa naštartoval a zmenil. Som a vždy naň budem veľmi hrdá.

Festival na adopciu

Fú, vydýchla som si, o dva týždne na to zmaturovala a dala som si oddychové leto. Vravela som si, že však jasné, že 2. ročník – to dáme, „no problem“, po tom krste ohňom pri prvom ročníku, dáme druhý ako nič.

Tiež sa mi kopec ľudí ozvalo, že chcú dobrovoľne pomôcť. Pomalými krôčikmi sme v januári začali, termín bol máj. Samozrejme, nebolo by to ono keby sa to trocha celé nezamotalo. 🙂

Ja som začala v tom čase podnikať v inej oblasti, kde mi pribúdali klienti, zaberalo mi to stále viac času a musela som niečo vypustiť. Rozhodla som sa, že odídem od festivalu aj keď asi nikdy nič ma nemrzelo viac. Obrátila som sa na ľudí v tíme a vysvetlila im situáciu. A viete čo? 🙂

Štyria šialenci – Peťka, Janči, Lukáš a Tomi si ten festival doslova adoptovali. 🙂 Tí ľudia sa predtým takmer vôbec nepoznali a povedali, že na seba preberajú všetku zodpovednosť a začali pracovať ako jeden špičkový tím. A čo je ešte šialenejšie, tak som im to závidela, že po 2 týždňoch som sa k nim predsa len vrátila. 🙂

Jasné, zasa bolo kopec výziev, ale tentokrát sme im čelili s úsmevom a ako tím. Dreamteam.

Od momentu, kedy do hry vstúpili títo 4 ľudia, si už nehovorím organizátorka festivalu ale SPOLUorganizátorka. A som na to hrdá. Som hrdá na to, že druhý ročník sme už mohli SPOLU SPOLUorganizovať.

 

Ľudia

Druhým ročníkom sa už premlelo asi 300 ľudí, spíkrov bolo 16 (napríklad milionár Sukhi Wahiwala, Pavel Hirax Baričák, Michal Kopecký, Suvereno,…). Tí, ktorí boli na oboch ročníkoch, zhodnotili, že tento bol o tisíc levelov vyššie. A bol. Som presvedčená, že najmä vďaka Peťke, Jančimu, Lukimu a Tomimu. 🙂

Tu chcem ešte vyzdvihnúť prácu desiatok ďalších ľudí za tým. To, čo som zistila na začiatku na seminári Jacka Canfielda, keď som mala 15, sa mi vracia teraz po 6 rokoch na našom festivale znásobené:  ĽUDIA.

Je to o ľuďoch. O tých, ktorí to pripravujú, tých, ktorí im pomáhajú, tých, ktorí tam vystupujú, tých, ktorí tam prídu. A tých všetkých spája tá jedna myšlienka – aby bol svet lepší. A tí ľudia vedia, že lepším bude vtedy, keď každý z nás bude najlepšou verziou seba.

 

Ivet sa na vás tiež teší na festivale NA100%!
Tu si môžete zakúpiť lístky.

Tohtoročný už 5. ročník festivalu NA100% sa bude konať počas celej soboty 27.4.2019 v Aule v meste Košice.

Vstupenky nájdete v predpredaji TU.

Facebooková udalosť festivalu a viac info TU.

 

Ďakujem Ivet za rozhovor a vám priatelia za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy a info o seminároch dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

Pridaj komentár

Close Menu