Janka Nehajová – Začala som sa na seba pozerať inak

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý.

Dnes ti prinášame rozhovor a príbeh Janky, ktorá sa začala na seba pozerať inak.

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 🙂

Začala som sa na seba pozerať inak

Zlomový bol rok 2002 a kniha Rozhovory s Bohom od N.D.Walscha. Vtedy mi viacero vecí začalo dávať hlbší zmysel a ja som sa začala na svet (aj na seba) pozerať inak. Ako čas plynul dostávala som sa k ďalším zaujímavým knihám, či ľuďom. Až skrz záujem o vlastné zdravie a zdravé stravovanie som sa začala venovať aj osobnému rozvoju. Pochopila som, že všetko spolu súvisí a je dôležité pracovať na zlepšení každej oblasti svojho života.
Najhlbším uvedomením bolo to, že to za mňa naozaj nikto neurobí. Len ja sama som tá, ktorá môže veci zmeniť. Len ja som tvorcom svojho života a to ako sa cítim, ako žijem, je len odrazom môjho vnútra a myslenia. Aj to dobré… aj to ešte lepšie ;)))

Hnacou silou bola vášeň

Môj príbeh, či už osobný, či pracovný, je úzko spojený s mojím manželom Jaroslavom. Žili sme spolu pár rokov v Prahe a keď sme začali zvažovať náš návrat na Slovensko, otvárala sa nám otázka, čomu sa tu chceme venovať. Vedeli sme už vtedy, že to bude niečo naše a spoločné. V Prahe som výživové poradenstvo študovala a potom ako výživová poradkyňa aj pracovala. Vypomáhala som aj v obchodíku so zdravou výživou. Keďže zdravá strava, vymýšľanie receptov, varenie, či pečenie zdravších dobrôt sa stalo mojou vášňou, založili sme web www.tajomstvochudnutia.sk, ktorý mal slúžiť ako “záznamník” mojich receptov. Varím intuitívne a nevedela som potom na želanie uvariť nikdy to isté druhý krát. :))) Tak vzniklo naše “Tajomstvo chudnutia” a nápad otvoriť v Ružomberku Zdravú výživu a venovať sa popritom aj výživovému poradenstvu. Hnacou silou tohto projektu bola naša vášeň pre šírenie osvety v tejto oblasti. Rozhodli  sme sa vytvoriť zdravú spoločnosť a odovzdávať svoje vedomosti a skúsenosti ďalej. Obaja sme sa v tejto téme našli a mohli tak rozvíjať naše schopnosti. A tak sme v roku 2013 otvorili náš obchodík a spustili výživové poradenstvo. Všetko šlo ako po masle a teraz sú to už vyše štyri roky, čo úspešne fungujeme a zároveň sa profesne posúvame ďalej ;).

V čom som iná?

Hmm… snáď aj v tom, že som stavila na prirodzenosť, na zdravý sedliacky rozum, nepodlieham stále novým stravovacím trendom, ani iným “FIT novinkám”. Sama som začala od piky, schudla som 20 kíl a teraz idem svojim klientom príkladom. Ukazujem im, že zdravý životný štýl môže pre každého znamenať niečo iné, pomáham im nachádzať ten ich, učím ich rozumieť vlastnému telu, jeho potrebám, či rôznym chutiam. Vidím v nich normálnych ľudí, ktorí chcú byť šťastní, zdraví a spokojní so sebou vo svojom vlastnom tele. Vzniká medzi nami mnohokrát veľmi zaujímavé puto, otvárame sa jeden druhému navzájom, cítime sa spolu dobre a vznikajú tam krásne priateľstvá.

Jankin voľný čas

Som kreatívna duša a preto mám rada akúkoľvek činnosť, keď sa môžem bez rôznych pravidiel realizovať. Či už ide o varenie, pečenie, vyrábanie šperkov, jedlých darčekov, či kreslenie. Učím sa však viac si voľný čas plánovať a naplno ho potom využívať. Je toľko vecí, čo ma baví robiť. Od celodenného vypekania koláčikov a prípravy rôznych dobrôt pre priateľov a rodinu, až po čítanie vo vani a úplné leňošenie. Keď si doprajem takýto oddych prichádzajú nové a skvelé nápady, do ktorých by som sa najradšej ihneď bezhlavo pustila.:)))

Vo voľnom čase si nechávam priestor aj na osobný rozvoj. Rada zájdem na podnetnú prednášku, alebo si pozriem zaujímavý webinár. Pravidelne sa s manželom zúčastňujeme rôznych akcií osobného rozvoja. Našim obľúbeným festivalom tohto typu je Festival NA100%, ktorý naozaj vrelo odporúčame. Vďaka nemu sme spoznali mnoho zaujímavých a skvelých ľudí  nielen z radov lektorov-prednášajúcich, ale aj úžasných ľudí, ktorí sa ho každoročne zúčastňujú.

Nový rok = nové aktivity

Ešte pár dní sme majiteľmi obchodíka Zdravá výživa v Ružomberku, no od januára 2018 má obchod nového majiteľa. Rozhodli sme sa ho predať a naplno sa venovať nášmu ONLINE výživovému poradenstvu a ďalším vzdelávacím aktivitám ako sú prednášky o zdravej výžive a chudnutí, zážitkové kurzy varenia a mnohé iné akcie vzdelávacieho charakteru.
Som aj autorkou e-booku Tajomstvo zdravého maškrtenia a aj touto stále aktuálnou témou, akou sladkosti a maškrtenie bezpochyby sú, sa plánujeme ešte podrobnejšie zaoberať. Tentoraz sa zameriame hlavne na rodičov a deti. Viac o našich aktivitách sa dozviete vždy na našom webe a na našej facebook stránke Tajomstvo chudnutia. A moje výživové poradenstvo online nájdete TU.

Odkaz pre čitateľov

Zistite kto ste, buďte sami sebou a nastavte si svoj životný štýl tak, aby vyhovoval predovšetkým vám a prinášal vám radosť aj hojnosť v každej oblasti. Stavte na svoju jedinečnosť a tvorivosť nielen v stravovaní, ale v každej jednej činnosti.

“Ži život, z ktorého si nebudeš musieť brať dovolenku!” 🙂

Krásny a spokojný život vám praje Janka Nehajová, výživový poradca

 

S Jankou aj jej manželom Jaroslavom sa poznáme práve z nášho každoročného festivalu NA100%. A vždy príde nová príležitosť na stretnutie. Tento ročník festivalu bude už štvrtým v poradí (aké boli začiatky si môžete prečítať TU), počas magického dátumu 14.4. Vstupenky nájdete v predpredaji.sk  

Tešíme sa na vás 🙂

foto: Petra Ragas a Janka Nehajová počas konferencie Umenie byť ženou v Košiciach 2017

Ďakujem Janke za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy a info o seminároch dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

 

Close Menu