MandalKa JanKa – kurz intuitívneho maľovania mandál

MandalKa JanKa – kurz intuitívneho maľovania mandál

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý.

Dnes ti prinášame rozhovor s Janou Parillovou, ktorá sa venuje tvorbe mandál.

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 

Čo bolo zlomové, čo ťa priviedlo k tvorbe?

Myslím že sa to prelomilo v roku 2010 keď sa mi narodil druhý syn. Bola som na materskej a nejako som si začala viac všímať (uvedomovať) svoj život. Stretla som ľudí, ktorí vo mne zrazu videli niečo iné ako ja sama. A tak sa začala moja cesta. Prvý zlom nastal keď som navštívila seminár Marka Dzirasu. Išla som tam úplne sama, čo bolo pred tým dosť nereálne. Úžasná skúsenosť a uvedomenie si súvislostí ako to funguje s vesmírom a energiami. Začala som čítať knihy napr. Štyri dohody, Ako si správne priať, Mních ktorý predal svoje ferrari, Šlabikáre šťastia,… Ďalší posun prišiel s Jiřím Vokáčom Čmolíkom. Prešla som si neurorestart peníze a bolo to úžasné.

 

Začiatok maľovania?

Po týchto skúsenostiach a určitej zmene v mojom živote som mala hlboko v sebe pocit že by som niečo tvorila. Skúšala som všeličo, dokonca som piekla aj torty. 🙂 Ale stále to nebolo ono. Chcela som maľovať – ale netušila som čo. Vtedy ešte nevedome som musela vyslať veľkú túžbu… a uvidela som obrázok mandaly (ani neviem kde, ale bolo to úžasné!). Maľovala som si len tak farbičkami a bolo to super. Stále som myslela na to, že mi ešte k tomu niečo chýba. „Nejako” náhodou som natrafila na Kurz intuitívneho maľovania mandaly u Henke Fodorovej. Bolo to úžasné poznanie! Nikdy nezabudnem na ten pocit, keď som položila štetec na hodváb. V tej chvíli som vedela, že toto je to čo som hľadala. Nakoniec som sa tam ešte raz vrátila overiť či naozaj :-).

Kúpila som si všetky veci potrebné k tvoreniu a skúšala to doma. Stále to však nebolo ono. Mala som potrebu zistiť ako tvoriť mandalu pre konkrétnu osobu. Prišlo to tak čarovne ako prvýkrát. Kúpila som si môj obľúbený časopis Balans a tam bol článok o Anitke Tiralovej, ktorý som zhtla a povedala si že wau! No a naj zázrak bol, že o dva dni ma zrazu Anitka požiadala o priateľstvo na FB a ja som myslela že sa mi sníva. 🙂 Tak som jej to potvrdila a zistila že robí v ZV kurz maľovania mandaly podľa dátumu narodenia a mena. Maľovali sme na plátno akrylom a bola som zvedavá, či ma osloví aj takýto materiál.

Vyhral hodváb. A ja som napokon spojila tieto moje dve skúsenosti do jednej. Teraz tvorím tak, že si vypočítam farby a počet tvarov v mandale a intuitívne vyberám tvary, ktoré do nej vložím. TVORBA MANDÁL JE O INTUÍCII.

Mandaly majú bohatú históriu

Odpradávna sa používali ako symbol energie, jednoty a rovnováhy. Sú to obrazce, ktorých základom je kruh, ktorý symbolizuje počiatok vesmíru a zdroj nekonečnej energie. Stretáva sa v nich farba (ženská energia) a tvar (mužská energia). Tieto dva aspekty utvárajú harmonický celok nesúci určitú energiu, ktorá pôsobí na pozorovateľa. Svojimi špecifickymi vybráciami pomáhajú nielen k harmonizácii nášho energetického poľa, ale aj k liečbe psychických aj fyzických obtiaží. Aj o tom sa rozprávame na kurzoch.

Keď pozorujeme pravidelné obrazce mandaly, duša sa ukľudňuje, vnútorný svet sa usporiadáva a dochádza k liečeniu na všetkých úrovniach. Harmónia mandaly sa podvedome prenáša do vnútra pozorovateľa a dochádza k lepšej spolupráci pravej a ľavej mozgovej hemisféry a rade ďalších harmonizačných pochodov ako je napríklad zjednotenie našej mužskej a ženskej časti. Možno práve preto je mandala dnes tak populárna, aj ako omaľovánka.

Maľovaním mandaly cítiť prepojenie so sebou samým

Počas maľovania mandál, pri spracovaní osobných, psychických alebo duchovných tém dostávame telo a dušu do súladu s našimi najhlbšími potrebami a zámermi. Práca s mandalou  pomáha znovu zjednotiť telo, myseľ a ducha. Počas môjho tvorenia som začala byť vnímavejšia na energie.

Začala som sa zaujímať o anjelské meditácie a (podobným spôsobom ako predtým) dostala  som sa k Monike Jakubeczovej. Prihlásila som sa na Rok jednotky bolo to vlani. Prechádzali sme si meditáciami a nakoniec to zavŕšili víkendovým meditačným pobytom. Precítila som veľké veci a viem, že tu nie som len tak náhodou a moja duša si na tento život vybrala maľovanie mandaliek. Intenzívne som začala vidieť znamenia od anjelov a som za to veľmi vďačná. Sprevádzajú moju krásnu cestu na tejto zemi. Časom som absolvovala aj Anjelske písmo, kde mi môj strážny anjel povedal ohľadom mojej tvorby zaujímavé veci… tak napríklad, že keď tvorím návrh pre konkrétneho človeka, tak sú okrem môjho anjela okolo mňa aj anjeli strážny tých, pre ktorých je mandala určená. Vedú moju myseľ a ruky aby som tam nevložila niečo čo tam nemá byť. <3

Knihy ktoré som následne k tejto téme prečítala boli napr. Prebudili ma anjeli, Říše andělů, Kto sa bojí smrti? a niektoré od Doreen Virtue

Aj ja som bola zamestnaná

Najprv som mala maľovanie mandál na objednávku. Počas minulého roku som vystriedala rôzne práce a maľovala popri. Len to bolo také nijaké. Bola som všade a zároveň nikde. Keď chcem niečo tvoriť, musím v tom byť na 100%! Nebyť obmedzovaná. A tak som sa v auguste rozhodla venovať len mandalám. Teraz sa cítim celistvá. Robím čo ma baví a napĺňa. Mám možnosť rozprávať sa s ľuďmi, podporiť ich, lebo viem, že to nie je vždy ľahké, ale keď sa chce, tak je to potom najkrajšie rozhodnutie. 🙂

Prišlo obdobie keď sa ma ľudia pýtali či by som urobila kurz

Nechávam sa viesť svojou intuíciou a okolnosťami. Prišlo obdobie, keď sa ma ľudia pýtali či by som urobila kurz. Tak som sa rozhodla, že to skúsim a bolo to úžasné poznanie. 🙂 Rada pozorujem a spoznávam nových ľudí.

Kto sa môže zúčastniť kurzu? Každý! Všetci ktorých to zaujme. Vôbec nie je dôležité, či viete maľovať. Dôležité je, že to chcete vyskúšať a niečo nové sa naučiť. 🙂

Na kurze tvoríme mandalu podľa predlohy. Vyberiete si ju intuitívne a vymaľujete takými farbami aké sú práve v danej chvíli vo vašom živote dôležité a potrebné. Pri maľovaní viem vycítiť čo ich v živote vystihuje (podľa toho ako maľujú čiary, akú predlohu si vyberú, akým spôsobom tvoria, aké farby použijú,…)

Je úžasné vidieť človeka keď pracuje “hlavou” (napr. vedie svoj tím ľudí v práci), ako si vypne všetky myšlienky a je ponorený do tvorenia. Vtedy sa zjednocuje telo, myseľ a duch. Veľmi si vážim spätnú väzbu, keď to potvrdia, že si ani nepamätajú kedy sa im to podarilo naposledy…

Svoje mandaly si účastníci odnesú domov, aby mohli splniť svoju úlohu tým, že preliečia, prežiaria a zharmonizujú energie vášho tela a priestoru.

Na záver kurzov pracujem aj s anjelskými kartami. Nosím si ich na kurzy a keď je záujem, poprosím o posolstvo k mandalke, ktorú si vytvoria.

Máte vnútorný pocit niečo cenné pre seba vytvoriť? Aj ja som to tak mala. Ráno som vstala s myšlienkou, že by som chcela. A tak som si vyhľadala viacero kurzov mandál. A tu mi vyhovovala technika kreslenie a tvorenia na hodváb (také som ešte nemaľovala, tak sa teším 🙂 ). S Jankou sa poznáme zo seminára osobného rozvoja pre deti. Ako sme si tak písali, zhodli sme sa, že by bolo super, keby prišla spraviť taký kurz do Bratislavy. S kým sa vidíme?

Ďakujem Janke za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy a info o seminároch dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

 

Close Menu