Martin Bohem – Ľudia ma od spevu odrádzali, dnes ma chvália

Martin Bohem – Ľudia ma od spevu odrádzali, dnes ma chvália

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý a inšpirujúce články.

Dnes ti prinášame rozhovor, v ktorom sme vyspovedali Martina Svátka alias Martina Bohema, lídla a speváka kapely The Bohems. 

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 🙂

Martin, vyrozprávaj nám, ako si sa dostal k spievaniu a prečo si pri ňom zostal až doteraz

Spievam, odkedy si pamätám. Spomínam si, že som ako malý chlapec ťahal soprán tichej noci na vianočnej oslave… Problémom však bolo, že vtedy (a ešte dlhý čas potom) sa môj spev nedal veľmi počúvať. Preto som často dostával reakcie typu „ty nespievaj, ty radšej len hraj“ 😀 Časom som však neustálym spievaním a tréningom dokázal svoj hlas dostať do takej kondície, že mi to ľudia prestali vravieť, za čo som vďačný

Zostať pri spievaní pre mňa nebolo vôbec ťažké. Šlo to tak nejako prirodzene a spieval som, aj keď som spočiatku nemal víziu byť spevákom. Jednoducho ma to bavilo. Neriešil som, či to má zmysel, budúcnosť alebo či ma za to niekto nevyhodí z okna.

Tvoje umelecké meno je Martin Bohem – prečo práve Bohem?

Už si presne nespomínam ako to bolo. Počas vysokej školy som však zvykol veľa hýriť. Rád som sa zabával a všade som zo sebou bral gitaru. Jeden rok som sa vyskytol na takom veľkom množstve párty, koncertov, bytovíc, krúžkovíc a osláv, že ma moji priatelia začali volať Bohém. Táto prezývka sa mi zapáčila (keďže bola prvá normálna, ktorú som dostal) a po nejakej dobe som sa tak začal sám ľuďom predstavovať. Časom som si ju dal aj na Facebook a dnes niektorí moji priatelia ani netušia aké je moje pravé priezvisko.

Akú myšlienku sa snažíš pretaviť do svojej hudby?

Raz som s kamarátkou do hĺbky rozoberal moje umelecké motívy a ciele. Tuším som vtedy povedal vetu „Chcem ľudom sprostredkovať ten úžasný pocit, ktorý mám keď skladám piesne.“ Pretože naozaj, v momentoch vzniku skladby prežívam silné emócie a je to pre mňa veľmi špeciálny čas. Tieto pocity chcem počas koncertu preniesť na svoje publikum.

Čo rád robíš vo voľnom  čase?

Keďže zatiaľ nie som hudobník na plný úväzok tak práve hudbu :D.
Ale samozrejme mám aj iné koníčky. Rád čítam a učím sa nové veci (zaujíma ma reč tela, filozofia, IT a veľa iného). V lete sa rád prejdem na paddleboarde po akomkoľvek jazere a v zime sa len tak zababuším pod paplón a pijem sypaný čaj.

Kto ťa v živote najviac ovplyvnil? Máš nejaký vzor?

Nuž, keďže som najstarší z troch synov, vždy som sa snažil byť dobrým vzorom skôr ja. Odjakživa ma ale inšpirovali ľudia, ktorí ma zaujali určitými obdivuhodnými vlastnosťami, a tých som viac-či menej vedome napodobňoval. Každý deň ma inšpirujú moji bratia, kamaráti i rodičia.

Kde ťa ľudia môžu vidieť, počuť či stretnúť?

Nedávno sme odohrali úspešný koncert v Galante, 7.6.2019 nás čaká ďalší vo Flame bare v Bratislave a onedlho zabojujeme spolu s kapelou o výhru v celoslovenskom kole súťaže Strunobranie. Aktuálne info o koncertoch nájdete vždy na našej FB stránke Martin Bohem and The Bohems.

Čo by si povedal svojmu o 10 rokov mladšiemu ja?

Nič, lebo by ma aj tak nepočúvol 😀

Máš nejaký odkaz pre našich čitateľov?

Ahoj. Ak prídeš môj koncert tak ver, že zmobilizujem všetky svoje schopnosti, dispozície, všetku svoju silu a pripravím pre Teba zážitok, ktorý si zapamätáš do konca života. Urobím všetko pre to, aby sa tak stalo! 🙂

Ja som Bohém. Milujem hudbu a mám na ňu úžasný dar, ktorého som si vedomý. Preto verím, že dostanem príležitosť ho zdieľať aj s Tebou.

Ďakujem Martinovi za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie, aby sa inšpiratívne príbehy dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Ivka

PS: sledujte nás aj na facebooku

Pridaj komentár

Close Menu