Martin Mažár – Je možné, že sa to za tri roky zmení

Martin Mažár – Je možné, že sa to za tri roky zmení

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý a inšpirujúce články.

Dnes ti prinášame rozhovor s Martinom Mažárom, ktorý založil viacero prospešných programov pre online podnikateľov ako napr. aj “predaj na ruby” či “kráľ fanpage”. 

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 🙂

Najväčší aha moment v tvojom živote?

Asi to, že človek môže žiť život po akom túži. Stačí len si ujasniť, čo chce robiť a systematicky na tom pracovať. Väčšina ľudí nevie, čo v živote chce, nemá odvahu robiť zmenu a očakáva výsledky príliš rýchlo, preto nežijú život po akom túžia.

 

Ako vystupuješ zo zóny komfortu?

Už som sa naučil, že musím do toho ísť a niekedy nad tým nerozmýšľať, lebo čím viac nad tým človek začne rozmýšľať, tým ťažšie sa to potom robí. Existuje ešte aj iný spôsob, ako prekonať strachy a to tak, že človek najskôr zistí informácie do detailov, a potom urobí ten krok, že prekoná strach. Vystúpenie zo zóny komfortu je nerozmýšľať a ísť do toho.

 

Foto: organizačný tím počas semináru “Stratégie úspešných fanpage”

 

Čo považuješ za svoj naj životný úspech?

Asi odhodlať sa dať výpoveď v práci a začať robiť v živote to, čo človeka baví. Ale je možné, že sa to za tri roky zmení. Toto je to najbližšie, čo sa mi stalo, to najväčšie, ale za tri roky to môže byť niečo iné.

 

 

Myslíš si, že každý môže byť úspešný? Prečo?

Podľa mňa každý môže byť úspešný, len musí začať konať. Pretože je to o tom, že človek sa väčšinou nerozhodne byť úspešný. Akonáhle sa človek rozhodne byť úspešným, jednoducho bude!

Napríklad mal som problém so vstávaním ráno. A chcel som byť úspešný v tomto zvyku a robil som to, že som si nastavil budík ráno na piatu, 5:10, 5:20. A stalo sa to, že som sa zobudil o piatej a povedal som si, že ešte chvíľu, potom som sa zobudil na ďalší budík, potom na ďalší a znova som ležal 10 minút v posteli. Vstal som z postele až o 5:30. 😀

Povedal som si, že chcem byť úspešný vo vstávaní ráno o piatej. Zrušil som si všetky ostatné budíky a nechal len ten na piatu ráno, vstávalo sa v podstate na jednu kartu a odvtedy vstávam o piatej ráno. Takže je to o rozhodnutí. Povedať si, že naozaj som sa rozhodol, že chcem byť úspešný. V čomkoľvek. Akonáhle sa rozhodnete, tak začnete preto tie veci robiť.

 

 

Ako vyzerá tvoj deň?

Vstávam o piatej ráno, prvé dve hodiny sú určené pre mňa. To znamená, že sa nevenujem žiadnemu biznisu, ale venujem sa sebe. Je to o tom, že nie len biznis ale aj zdravie. Ráno chodím na prechádzku, studená sprcha, pozerám si svoje ciele, čo chcem v živote dosiahnuť, aby som ich mal stále pred očami. Poďakujem za veci, ktoré sa mi stali v živote aj za maličkosti, ktoré sa udiali v predchádzajúci deň. Aj za to, že som sa ráno zobudil. Potom už tesne pred začiatkom práce si prečítam motivačnú knihu, čiže pol hodinu mám čítanie a potom začínam pracovať. Najprv začnem manažérskymi úlohami, potom je práca, ktorú sa snažím stlačiť na nejakých šesť hodín denne, čo sa mi veľakrát darí ale nie vždy úplne. A večer to je o zdraví, o rodine a záľubách.

 

 

Nedávno si bol na Bali, povieš nám nejakú príhodu?

Bali je úžasné  tom, čo som sa tam naučil. Ľudia sú veľmi milí. Keď tam prídete, to nepochopíte. Predtým som bol v Thajsku a tam sú tiež veľmi milí ľudia, ale keď som prišiel na Bali tak som si povedal, že to je extrém. A keď som z Bali prišiel naspäť do Thajska, tak som si povedal, že tu sú ľudia takí zamračení. Bali je úžasné a v čom je veľmi dobré, že pokiaľ tam idete, tak pochopíte, že nepotrebujete veľké majetky, aby ste boli naozaj šťastní. Tam stačia jedny plavky, jedny žabky, štyri tričká, ktoré dokážete meniť a nepotrebujete viac vecí a s týmito vecami dokážete fungovať.

Pomohlo mi to zjednodušiť svoj život v tom, aby som nebol zaťažený na oblečenie, rôzne majetkové veci. Vedie ma to k väčšej majetkovej skromnosti a jednoduchosti života. Takže odporúčam, terapia Bali je vynikajúca.

 

 

Čo podľa teba znamená žiť na 100%?

Robiť to, čo človeka baví. 🙂

 

Foto: spoločná s organizátormi festivalu NA100% v Košiciach

 

Ďakujem Martinovi za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

 

 

Pridaj komentár

Close Menu