Michal Kopecký – čo motivuje známeho vzťahového mentora, aby vstal ráno z postele?

Michal Kopecký – čo motivuje známeho vzťahového mentora, aby vstal ráno z postele?

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý.

Dnes sme vyspovedali Michala Kopeckého, vzťahového mentora. Čo vlastne robí? Ako pomáha mužom? Aký je jeho príbeh? 

 

 

Príjemné čítanie plné AHA momentov. Tím SILA ROZVOJA 🙂

 

Zlomový bod
Bola to kniha Ako si robiť priateľov a pôsobiť na ľudí od Dale Carnegie, ktorú priniesol na intrák môj najlepší kamoš a dychtivo mi opisoval, aká to je pecka. Chytil som ju v tú noc do rúk, prečítal si jednu kapitolu a okamžite som si išiel objednať jeden kus pre seba. Dodnes je to moja biblia, ktorá najviac ovplyvnila môj život a otvorila mi dvere do sveta osobného rozvoja. Zistil som, že mám na čom pracovať.

 

Michalov príbeh
V tomto ma zas inšpirovala kniha Bohatý otec, Chudobný otec od Roberta Kiyosakiho, v ktorej opisoval aj inú cestu, ako iba vyštudovať, nájsť si dobre platenú prácu, ísť do dôchodku, žiť zo 400 eur príjmu a na staré kolená zomrieť slabý, chorý a chudobný. Uvidel som teda nové možnosti, ktoré mi dovtedy nikto nevysvetlil a neukázal.

V to leto som sa zapojil do jednej spoločnosti sieťového marketingu a 4 mesiace na to som sa vykašľal na vysokú školu v Brne. Prvé roky som sa len hľadal, nevyšli mi 4 biznisy a nedarilo sa mi. No stále som veril, že to dokážem. Vytrval som (aj napriek nezdarom a kritike od rodiny) a nakoniec sa všetko v dobré obrátilo 🙂 Založil som blog www.akozbalit.sk a zvyšok je história.

Hodnota
Som ľudský, neformálny, otvorený a priamy. Toto sa nesie všetkými mojimi článkami, materiálmi, prednáškami či knihami. Nezodpovedám sa nikomu a preto mám slobodu robiť svoje podnikanie tak, ako chcem. Píšem a tvorím bez servítky. Jednoduchým jazykom tak, aby tomu rozumel každý.

Hovorím o veciach, o ktorých ostatní veľmi hovoriť nechcú. A odhaľujem celé svoje ja, moje zážitky, príbehy, skúsenosti a idem s kožou na trh. Nemám čo skrývať. Potom to tak ľudia aj berú a vnímajú. Autenticky, vidia sa vo mne a sú ochotnejší ma vypočuť. Navyše, za mňa hovoria výsledky mojich klientov, ktorí moje rady aplikujú do praxe a zažívajú si veci, ktoré predtým nepoznali. To je pre mňa tá najlepšia vizitka.

Voľný čas
Vo svojom voľnom čase si robím čo len chcem 🙂 To je krásne na podnikaní a práce pre seba. Voľný čas sa však stáva priestorom, kedy sa dá pracovať a tak sa mi často práca pretiahne aj na víkendy či po večeroch. Milujem však oddychovať, prechádzať sa po lese, skočím si do wellnessu a na masáž či na najnovšie filmy do kina. Cez prestávky pomedzi prácu či ráno čítam knihy, účastním sa mastermindov, či pozerám vzdelávacie videá na Youtube. A keď sa koná nejaká zaujímavá akcia, seminár či workshop, vždy na ne rád zavítam.

 

Aktivity
Fuuuu, toho sa za tie roky nakopilo. Ešte v roku 2011 som založil skupinu Učíme sa podnikať, ktorá momentálne združuje cez 37.000 podnikateľov, ktorí si navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a stretávajú sa raz mesačne po väčších mestách. Pred vyše 5 rokmi som založil projekt akozbalit.sk, kde publikujeme články, videá, tvorím najväčší vzdelávací systém pre chlapov v oblasti vzťahov, organizujeme rôzne zoznamovacie akcie, živé tréningy a píšem knihy. Momentálne vychádza moja najnovšia kniha AKO JU ZÍSKAŤ, vďaka ktorej môžu chlapi stretnúť, spoznať a získať ženu svojich snov. A najnovšie som založil už aj projekt pre ženy akonachlapa.sk, kde im budem odhaľovať tajomstvá mužského sveta.

Odkaz

Tých obľúbených myšlienok by bolo mnoho, no teraz pri dočítaní otázky mi vyskočila jedna konkrétna – “Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie, hľadá dôvody.” A toto je svätá pravda. Donemoty počúvam milión výhovoriek, prečo sa niečo nedá, prečo nie teraz, čo tomu bráni… (dosaďte si svoju výhovorku). Ak niečo skutočne chceš, tak nájdeš spôsob, ako to vyriešiš, aj keď momentálne nevieš, ako na to. Môžeš mať buď výhovorky alebo výsledky. Čo si vyberieš ty?

 

Pre čitateľov
Je mnoho vecí, ktoré nás v rodine či v škole neučili. Jednou z nich sú medziľudské vzťahy a ako si nájsť svojho vysnívaného partnera. Toto sa snažím zmeniť a aj preto som napísal novú knihu AKO JU ZÍSKAŤ, aby som konečne prinášal ženám lepšie zážitky s chlapmi. Nájdu si v nej však svoje aj ženy, ktoré nazrú do sveta mužov, našich problémov a myšlienok ohľadom žien. Ak mi pomôžeš túto knihu a myšlienky z nej šíriť aj ty, bude na Slovensku (a celkovo vo svete) viac spokojnejších párov a muži či ženy nebudú musieť byť viac (nechcene) sami. Budem ti za to vďačný!

 

Môj pohľad na Michala

S Miškom sa poznáme pár rokov, cca 8. Vysoký, chudý, vlasatý. Taký bol. A vždy keď pri mne rozpráva niekomu svoj príbeh, smejem sa. Lebo si ho pamätám, akoby to bolo včera. 😀

To, že prináša ženám lepších chlapov, som mala možnosť sama zistiť počas jeho seminára Ďalší level. Celý deň som sledovala účastníkov, rozprávala sa s nimi, pýtala sa na ich názory na Michalove kurzy, knihu alebo online produkty. Ako sa správajú, čo riešia, dokonca aj to, ako prišli oblečení, a aký prvý dojem na mňa spravili. Klobúk dole, pred účastníkmi, ale najmä pred Michalom. Odvádza skvelú prácu.

Foto: Petra Ragas a Michal Kopecký

 

Tohtoročný už 5. ročník festivalu NA100% sa bude konať počas celej soboty 27.4.2019 v Aule v meste Košice. Tešíme sa, že naše pozvanie prijala aj Michal.

Vstupenky nájdete v predpredaji TU.

Facebooková udalosť festivalu a viac info TU.

 

Ďakujem vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy a info o seminároch dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

 

Close Menu