Samuel Horňák – Konferencia a projekt, ktorý spája ľudí

Samuel Horňák – Konferencia a projekt, ktorý spája ľudí

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý a inšpirujúce články.

Dnes ti prinášame rozhovor so Samuelom Horňákom, ktorý je pre mňa človek plný energie. Spoznali sme sa v Košiciach a dnes žije v Prahe, aby naplnil svoje ciele. 

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 🙂

 

Aké je tvoje poslanie Samuel?

Ahojte, moje meno je Samuel Horňák, som certifikovaný sprituálny coach a mentor a moje pseudonymum je Spirit. Je to z dôvodu toho, že nech sa jedna o akýkoľvek sebarozvoj stále to začína vo vnútri – v našej duši. Po 8 rokoch v osobnostnom rozvoji som mal možnosť byť na rôznych akciach, kde som bol účastník, organizátor, partner a mentor festivaloch, konferencií, prednášok a workshopov.
Okrem toho vediem aj skupinové meditácie a terapie. Moje posolstvo je si myslím – spájať ľudí, odporúčať, tvoriť komunitu a spraviť tento svet krajším miestom cez tie správne hodnoty, ako sú láska, šťastie, hojnosť, sloboda. Sranda je tá, že tento cieľ, ako ho máme chápany, že je nejaké miesto niekde, nikdy nedosiahneme. Lebo táto cesta, keď sa stále s niekym zoznamujem, komunikujem, tvorim spolupráce – tak táto cesta je tým posolstvom a zároveň cieľom.

 

Ako si sa dostal k osobnému rozvoju?
Bolo to od malička, už ako chlapec má zaujímali veci, ktoré sú “za oponov”. Prečo je niekto úspešný vo svojom obore, prečo žije ten život ináč. A to bolo takou motiváciou siahnuť po motivačné literatúre, začať sa stretávať s podnikateľmi, úspešnými ľuďmi, sledovať filmy ako sú “Secret” alebo “Co mi jen víme”. Takže ako som sa dostal, presne neodpoviem, len viem toľko, že stereotyp nebol nikdy pre mňa.” A chcel som od života viac!
Foto: zľava moderátor Matej Petrenka, rečníčka Petra Ragas, rečník Samuel Horňák a jeho kamoš Dian, foto je z festivalu v Piešťanoch 2019.

Založil si projekt. O čom je Lotos Work – evolúcia života?

Startup projekt vznikol za účelom vzdelávania, osobného a spirituálneho rastu, sprostredkúvania ľudí a vybudovania spolupráce medzi rôznymi organizáciami v rôznych mestách a štátoch. Filozofia projektu je prepojiť na začiatok tri veľké mestá, a čo sa úspešné darí a za to som veľmi vďačný. Sú to mestá Košice, Praha a Bratislava, kde mávame aj naše eventy.

 

Foto: zľava Lukáš Šosták a Samuel Horňák
Kto stojí za týmto projektom?
 
Zakladatelia sme dvaja ja a môj veľmi dobrý kamarát Lukáš Šosták, ale kto za ním stojí
sú všetci naši partneri a ľudia, ktorí venujú svoj čas a energiu, aby tu niečo zmenili, aby
dali tú pravú hodnotu iným. Aby doslova spravili svet lepším a krajším miestom.

Organizuješ teraz akciu Conference About You, o čom je?

DUŠA, HOJNOSŤ, IDEA a VZŤAHY.
– 4 PILIERE, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU NÁŠHO ŽIVOTA a tie sú základné témy tejto konferencie.

Táto konferencia je jedna z najlepšie postavených medzinárodných konferencií, ktorá pozostáva z vybudovaných spoluprác medzi rôznymi ľuďmi a projektami v Česku a na Slovensku.

Kto bude na tejto akcii vystupovať? Čo na nej ľudia budú môcť zažiť?

Na tejto akcii bude vyše 30 účinkujúcich, 4 hudobné vstupy a vyše 20 motivačných stánkov… Presný zoznam a program nájdete na www.lotoswork.com. Inšpiratívne prednášky, školenia, workshopy, koučingová zóna, terapie, yoga, skvelá atmosféra, tombola, súťaže, networking, zdravie, šťastie, hojnosť, pozitívne vibrácie, nabitá energia, sebarozvoj… Naši účinkujúci majú spolu viac ako 200 000 spokojných klientov, ktorých mentorovali, sprevádzali a prežívali ich RAST spolu s nimi.

Spojili sa ľudia, myšlienky, nápady a vízie, aby priniesli deň plný neopísateľných zážitkov. Človek si odnesie skvelé nápady a poznatky ako svoj život zlepšiť, ako sa posunúť o ďalší level vyššie. Ako nájsť riešenia na dlhodobé problémy. Ako si splniť svoj sen. Ako BYŤ úspešný vo svojom obore aj ako sa uchytiť na trhu. Táto akcia je prispôsobená pre všetky vekové kategórie. Je jedno, či je to mamička na materskej, podnikateľ, študent alebo zamestnanec. Dôležité je, že tento život miluje a chce ho ešte VIAC milovať! Hlavný speaker je zatiaľ prekvapenie. Čerešničkou na torte – bude záverečný koncert v podaní medzinárodnej skupiny FOR YOU ACAPELLA.

 

 

Bude táto akcia aj v iných mestách?

Áno bude, to je tá filozofia, nekončíme jednou akciou, ale chceme sa dostať čo najbližšie k ľuďom. A možno nejaký účastník tejto konferencie, bude o rok stáť na pódiu vo svojom meste a bude to práve on, kto bude svoj príbeh odovzdávať ľuďom ďalej. Tak sme začali všetci účinkujúci…

 

Čo by si povedal svojmu o 10 rokov mladšiemu ja?
“Že sa nemáš vzdať, všetko sa deje z nejakého dôvodu, a jazda ešte len začala.”

 

Foto: zľava Mark Džirasa a Samuel Horňák

 

Tvoj obľúbený citát alebo myšlienka?

“Začať stíhať – znamená prestať sa ponáhľať” od Marka Džirasa. Je to citát, ktorý rozpráva presne aj o tej prítomnosti, ktorej by sme sa mali držať. A užiť si ten okamih tvorenia.

Čo chceš ľuďom odovzdať? Čo im chceš odkázať?

Asi len to najlepšie čo vo mne je. Odovzdať im svoj čas, energiu a úsmev. A odkaz? “Človeče, sľúb si, že budeš šťastný!”

Foto: spoločná foto ako organizátori 5.ročníku festivalu NA100% v Košiciach 2019, Petra Ragas a Samuel Horňák.

Ďakujem Samčovi za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

Pridaj komentár

Close Menu