Suvereno – Život je hra!

Suvereno – Život je hra!

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý a inšpirujúce články.

Dnes ti prinášame rozhovor s hudobným hosťom a rečníkom na našom festivale NA100% – so SUVERENOM.   

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 🙂

Aký bol tvoj najväčší životný AHA moment?

..keď som sa začal rozspamätávať, kto vlastne som…

 

Aké sú tvoje momentálne najväčšie životné priority?

Hudobné či umelecké pôsobenie, napĺňanie životného poslania a pokojné harmonické žitie sú prioritami už dlhú dobu a zostávajú i naďalej.  Avšak najbližšie k nim pribudla i moja dcérka, a teda priorita: byť jej na ceste života maximálnou oporou. S bezpodmienečnou láskou a plným uvedomením sa snažiť pristupovať k jej rastu.

 

Čo by si povedal/a svojmu 10 rokov mladšiemu ja?

Drž si klobúk, bude to jazda! Hlavne nepodliehaj panike. Tvoja cesta je zmapovaná, nasleduj vodítka a len si užívaj celý tento proces. Zavedie ťa k ľuďom a na miesta, o akých sa ti ani nesnívalo. Niekedy to však nebude príjemné a budeš to chcieť vzdať. Vtedy si pripomínaj, že všetko, čo sa ti deje je tvojim vzácnym darom. Akonáhle sa naučíš, ako z každej situácie vyťažiť – takýto prístup tvoj život nesmierne obohatí, na všetkých rovinách, akých len obohatiť môže.

 

 

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Ráno začínam pol litrom čistej vody, zeleným čajom a krátkou telesnou rozcvičkou spojenou s rituálom vďačnosti. Pokračujem čítaním knihy, výživnými raňajkami, až potom zhruba po hodine aj pol sa zapájam do „matrixu“. Až po rozjímavej aktivácii vnútorného sveta si zapínam potrebné technológie, ktoré ma spoja so svetom vonkajším. Vhupnem do víru do dňa, až keď som plne ukotvený. Umelcove dni bývajú veľmi pestré a premenné, takže vždy závisí, čo v danom období práve riešim. Záver dňa zvyknem zakončovať zase znova rituálne, relaxačnou hudbou, príjemnou vôňou, niekedy meditáciou, inokedy knižkou či zaujímavým filmom alebo dokumentom.

 

 

Kto je tvoj najväčší životný učiteľ?

Prítomný okamih a jeho neustále prekvapenia. Fascinuje ma toto veľké záhadné dobrodružstvo viac a viac. Naučí ma vždy presne to, čo v daný moment potrebujem vedieť.  Zakaždým mi odovzdá poznanie iba také, aké som pripravený vnímať.

 

Ako vychádzaš z komfortnej zóny?

Činnosťami, do ktorých sa mi príliš nechce, prípadne mám z nich obavy či pochybnosti alebo inými slovami, vidím počas tejto fázy v sebe to malé vnútorné ja – ego, ako sa vykrúca a hľadá zámienky ako to nevykonať  a vyhnúť sa tomu. A toto je pre mňa znamením, že je práve na čase vystúpiť zo svojej zóny komfortu a vydať sa na hranu – na cestu do neznáma.

 

Čo pre teba znamená NA 100%?

Siahnuť na dno svojich vnútorných kapacít a vydolovať z neho to najlepšie, čo sa v danom časopriestore vo mne nachádza. Ponoriť sa do aktivity tak hlboko, až sa v nej stratím a nastáva niečo ako „konanie v nekonaní“.  Ego a čas akoby zanikajú a vyvstáva len činnosť samotná. Vtedy nemôžeme neísť na sto percent.

 

Foto: z prednášky v Čechách s tímom NA100% 🙂

 

Čo považuješ za tvoj najväčší životný úspech?

Byť verný svojej Ceste. Neoblomne kráčať za svojimi zámermi, poslaním a víziami. Aj keď sa niekedy stane, že z tej Cesty málinko zídem, je dôležité sa na ňu zase navrátiť a dôverovať procesu. Je to beh na dlhú trať. Zostávam vytrvalý. To je podstatou môjho úspešného životného ťaženia.

Foto: z krstu albumu HRA 2017

 

Budú v najbližšej dobe akcie, na ktorých ťa budeme môcť vidieť?

Práve prebieha československé turné k novému albumu HRA, takže je možné ma vidieť na množstve zastávok po celej mape. Okrem hudobných koncertov a knižných besied nás opäť čakajú výchovno-motivačné vystúpenie pre školy. Keďže festival NA 100% sa koná v Košiciach, tak spomeniem práve košickú besedu, ktorá sa uskutoční 28.apríla. Pred týmto víkendom je detská “Talent show” v Košiciach 2017, kde budem v porote a po víkende vystúpenie počas akcie detí “Domovácke kilometre” pre organizáciu Úsmev ako daru.

 

Počas celého roka môžete SUVEHO vidieť po Slovensku a Čechách, kde navštevuje stredné a vysoké školy so svojimi tematickými motivačnými koncertmi (článok o školských motivačných koncertoch nájdete TU)

 

foto: zľava Petra Ragas, SUVE, Ivet Tomášková

 

Tohtoročný už 5. ročník festivalu NA100% sa bude konať počas celej soboty 27.4.2019 v Aule v meste Košice. Ako každý rok, teší nás, že práve SUVE je priateľom nášho festivalu. Tento ročník zažijete Jedinečný záverečný koncert spojením hudby a hovoreného slova. 🙂

Vstupenky nájdete v predpredaji TU.

Facebooková udalosť festivalu a viac info TU.

 

Ďakujem Suvemu za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

 

Close Menu