Tomáš Lukavec – Je ťažké prekonať odpor

Tomáš Lukavec – Je ťažké prekonať odpor

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý.

Brand manažér úspešných značiek Tomáš Lukavec pre nás napísal ako vyzerá jeho bežný deň a ako vychádza zo svojej zóny komfortu. 

 

Príjemné čítanie plné AHA momentov. Tím SILA ROZVOJA 🙂

 

 

„Brand manažér úspešných značiek, a pomáham ľuďom v tom, aby sa stali výnimočnou osobnosťou vo svojom obore, ktorá priťahuje k sebe ľudí, príležitosti a peniaze.“  –  Tomáš Lukavec

 

Aký je tvoj najväčší AHA moment?

Ohh, za celý život alebo len za dnešok? (pozn.: boli sme na 3-dňovom tréningu Andyho Winsona – TAJOMSTVO mysle bohatých)

Mám veľa tých aha momentov, ale teraz taký aktuálny aha moment pre mňa, ktorý riešim je, a som to tu aj prednášal, že:

Začiatky nie sú ťažké, ťažké je však prekonať odpor a kritiku druhých. A ja som to mal ako malý chlapec, keď sme boli veľmi chudobní. Po rozvode rodičov sme sa sťahovali, nemali sme na nič, nemali sme peniaze ani na nájom, a tak sme bývali v takej starej budove polorozpadnutej, kde sme žili so sociálne slabými ľuďmi.

Ja som si to však uvedomil až v okamihu, keď som dostával do školy len suchý chlieb, a všetci sa mi smiali…

Nebolo to ani tak o tom chlebe, obyčajnom,  dalo sa  ho zjesť a človek sa z neho aj najedol, bol som naozaj vďačný aj za to, keďže sme nič iného vtedy nemali. Najťažšie však pre mňa bolo prekonať tú kritiku spolužiakov, ktorí sa mi smiali, robili si zo mňa srandu – to bolo ťažké.

A to isté platí aj v biznise, keď človek začína podnikať alebo štartuje nový projekt, najťažšie je prekonať toto: čo si JA o sebe myslím v prvom rade, potom prekonať to čo si hovoria a myslia DRUHÝ o mne – to znamená blízka rodina a priatelia, a potom čo si o mne môže myslieť verejnosť. Tieto 3 veci, všetkých sa treba vzdať a otvoriť sa svetu!

 

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Môj bežný deň 😀 (smiech). Keďže sme zrušili kanceláriu, pretože sa nám to zdalo zbytočne drahé a okúkané, tak sme si zabezpečili normálny byt, v ktorom žijeme a zároveň pracujeme, tak pre mňa vyzerá deň podľa harmonogramu nasledovne:

Ráno vstávam asi v 7:30, idem sa umyť, okolo 8mej všetci spoločne ako firma raňajkujeme, o 9tej začíname pracovať a pracujeme do 13tej, každý samostatne a síce si zároveň feedbackujeme dôležité veci, pomáhame si, od 13tej do 15tej máme obedovú pauzu, vtedy sa opäť schádzame celá firma a spoločne obedujeme a rozoberáme čo sa nám podarilo. Od 15tej do 19tej ďalej pracujeme, od 19tej do 20tej máme večeru (ha-ha smiech, celý harmonogram už viem naspamäť). Od 20tej do 21tej trávia spoločne čas tak, že si vezmú knihu, poéziu / koučovanie / literatúru, čokoľvek, púšťame si videá, vzdelávame sa a až potom máme nejaký ten voľný program. Spať chodíme medzi jedenástou-dvanástou hodinou. Takto zvyčajne vyzerá môj deň J .  Vždy keď chce so mnou nejaký klient schôdzku alebo konzultáciu, tak to zásadne prebieha u nás v rámci obedovej pauzy, klient k nám príde na obed a spoločne sa najeme. Hovorí sa, že človek by nikdy nemal jesť sám – tak u nás to dávame do praxe.

 

Foto: zľava Tomáš Lukavec, Petra Ragas a Martina Brandová, počas konferencie Umenie byť ženou 2018 v Bratislave

 

Ako vychádzaš a ako často mimo zóny komfortu?

Aj teraz som vyšiel mimo zóny komfortu, keď som hovoril o kôrkach z chleba a mojom príbehu pred 3tisíc ľuďmi. Inak sa snažím vychádzať každý deň mimo zóny komfortu,  ako tím robíme rôzne blbosti (spisovnejšie je hlúposti). Tak napr. niekedy vybehneme na ulicu ako blázni a skúšame rôzne bláznivé veci, alebo keď sme v meste, tak hráme rôzne scénky, presne ako naposledy. Ja napríklad často hrám naštvaného manžela, navzájom sa povzbudzujeme, * sledujeme ako sa v daných situáciách cítia iní ľudia, ako sa cítime my, vždy sa niečo nové naučíme a práve preto sa veľa hráme.

 

Prezraď nám prosím konkrétny príklad 🙂

Išli sme spolu do lekárne ja, Martina a Kasandra. Vonku sme sa najprv vyhecovali.  Ja som bol manžel a Kasandra moja manželka, ktorá potrebuje rýchlo schudnúť. Ja som hral nahnevaného manžela, ktorý chcel ísť odtiaľ rýchlo preč a nadáva jej, že je tlstá. A ona stále hovorila, že ako sa snaží, že ona schudne. Prišla k nám lekárnička, a tak sme ju poprosili aby nám niečo odporučila, nejaké vitamíny.

Rozčúlený MANŽEL: „Aj tak ti to vôbec nepomôže, akurát to stojí prachy, kto to má furt platiť, kukni sa na seba aká si tlstá.“

Odhodlaná MANŽELKA: „Nechaj ma tak, raz budem krásna ako Krajnová.“

Lekárnička stála ako obarená, pozerala na nás a hovorí mi: „To je dobré, vaša pani manželka sa snaží a chce byť krásna.“

A ja som stále dookola, že to stojí prachy, že je to drahé.  Celé to trvalo asi 20  minút 🙂. *

 

Kedy a kde ťa môžu ľudia najbližšie stretnúť?

Na internete – tam najčastejšie 🙂

Odporúčam však pozrieť Zakonybohatstvi.cz – je to projekt, kde pre ľudí vysielame o značke, o tom ako sa stať výnimočnou osobnosťou.

Fyzicky ma môžu stretnúť na mojich kurzoch – historicky prvýkrát som vypísal kurzy, pretože mi ľudia stále píšu, tak som sa rozhodol vytvoriť malé skupinky, viac info nájdete na jsiznacka.cz/kurzy a tam si môže každý vybrať 🙂

 

Foto: Tomáš Lukavec a Petra Ragas, počas tréningu Andyho Winsona 2017 v Bratislave

 

Tohtoročný už 5. ročník festivalu NA100% sa bude konať počas celej soboty 27.4.2019 v Aule v meste Košice. Tešíme sa, že naše pozvanie prijala aj Tomáš ako náš špeciály hosť.

Vstupenky nájdete v predpredaji TU.

Facebooková udalosť festivalu a viac info TU.

 

 

Ďakujem vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy a info o seminároch dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú.

Krásny deň prajeme, za tím #silarozvoja Petra Ragas

PS: sledujte nás aj na facebooku

 

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Close Menu