Veronika Očipová – Šport ma naučil nielen disciplíne

V čom spočíva sila rozvoja?

Na blog ozsilarozvoja.sk ti prinášame rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí sa neustále rozvíjajú a považujú osobný rozvoj za dôležitý.

Dnes ti prinášame rozhovor a príbeh Veroniky, ktorá stíha okrem športu, zdravej stravy aj písať knihy.

Príjemné čítanie. Tím SILA ROZVOJA 

 

Šport ma naučil nielen disciplíne

V podstate som sa k osobnému rozvoju dostala cez šport Armwrestling, v ktorom som 10 rokov súťažila. Šport ma naučil nie len sebadisciplíne a vytrvalosti, ale hlavne dosiahnutiu stanovených cieľov. Čiže som sa neustále motivovala. Športovci vedia, že nie vždy ide príprava na súťaž hladko a sú aj obdobia, kedy by sme to najradšej vzdali. Práve to boli momenty, cez ktoré sa bolo potrebné preniesť. Podobné to je aj v podnikaní.

Na začiatku si určíte cieľ, potom prichádza obdobie kedy je fakt potrebné tvrdo makať, vložiť do toho nie len svoj čas, ale aj peniaze, neočakávať všetko hneď, ale mať trpezlivosť. Pamätám si, v začiatkoch športu kedy som trénovala len krátku dobu a opýtala som sa kedy ja budem taká silná ako sú aj tie ženy čo vyhrávajú. Vtedy mi povedal kamarát: “Len trénuj a všetko bude!” Mal pravdu. Trénovala som, vytrvala a dosiahla ciele, ktoré som si stanovila. Nie je ani tak dôležité za aký čas sa vám to podarí, ale aký pocit z toho máte. 🙂 Dosiahnuť cieľ (medailu) nie je všetko. Je to len bonus. Ale tá cesta, ktorú prejdete, na nej sa učíte.

Učila som sa sama za pochodu

Po ukončení športovej kariéry som sa rozhodla informácie hlavne z praxe z oblasti cvičenia a stravovania posunúť ďalej. Nebolo to ľahké, pretože som sa všetko učila sama za pochodu. Stále študujem, čítam a experimentujem sama na sebe a prichádzam na to, koľko toho ešte neviem. Práca osobnej trénerky alebo skôr túžba pomáhať druhým je životné poslanie. Toto nie je o peniazoch, ale o prístupe, o empatii, ochota pomôcť druhým a nič za to neočakávať. Samozrejme je potrebné z niečoho platiť účty, preto ma zaujímajú viaceré podobné smery, v ktorých sa vzdelávam.

 

V čom sa Veronika odlišuje?

Ťažko povedať v čom sa odlišujem, pretože som dospela do štádia, kedy sa s nikým neporovnávam a nesledujem konkurenciu. Každý z nás si ide vlastnou cestou a je nám niečo iné dané. Energiu radšej venujem oblastiam, ktoré ma zaujímajú a riadim sa hlavne intuíciou – kde ma to vnútorne ťahá. Takisto viem vycítiť koho cvičenie baví, a kto prišiel za mnou len s očakávaním a chce rýchle výsledky.

V stave relaxácie ku mne prichádza inšpirácia

Vo voľnom čase hlavne veľa čítam a píšem články, mám vyhradený priestor na vlastný tréning a takisto aj na relax pri káve. V stave relaxácie ku mne prichádza inšpirácia. V lete minulého roku (2017) som dokončila knihu s názvom Uvedomenie Sa, ktorá verím, že sa čoskoro objaví v kníhkupectvách. Ešte rada cestujem a rada spoznávam ľudí s podobným myslením aké mám ja.  Rozprávať s ľuďmi, ktorých to zaujíma o tom čo robím a čo ma baví, by som vedela od rána do večera. 🙂

Čo všetko Veronika stíha?

Pracujem ako fitness trénerka v Prešove, vediem skupinové cvičenia pre ženy, som ambasádorkou Powerlogy a píšem ďalšiu knihu. 🙂 Plánujem robiť semináre na tému cvičenie a stravovanie – hlavne také, čo som zistila praxi. Viac článkov a zdravých receptov nájdete na mojej web stránke www.veronikaocipova.skfacebook stránke.

 

Odkaz čitateľom od Veroniky

Môj obľúbený citát od Benjamina Franklina: “Ak nechcete byť zabudnutý hneď po svojej smrti, buď píšte čo stojí za prečítanie alebo čiňte o čom stojí písať.” 

Priatelia, riaďte sa svojou intuíciou, nič neočakávajte a myslíte pozitívne. 🙂

 

S Veronikou sa môžete stretnúť a osobne porozprávať aj počas nášho festivalu NA100%. Tento ročník bude už štvrtým v poradí (aké boli začiatky si môžete prečítať TU), počas magického dátumu 14.4. Vstupenky nájdete v predpredaji.sk  

Tešíme sa na vás 🙂

foto: zakladateľka festivalu NA100% Ivet Tomášková, ktorá tiež ochutnala tréningy s Veronikou.

 

Ďakujem Veronike za rozhovor. A vám, priatelia, za zdieľanie. Aby sa inšpiratívne príbehy a info o seminároch dostali do rúk všetkým, čo to možno práve teraz potrebujú. Petra

PS: sledujte nás aj na facebooku

Close Menu